swal@swal.eu   |   tel. 22 243-48-52   |   kom. 600 072 946

Śruby do płyt chłodniczych

śruby do płyt chłodniczychW wielu dziedzinach gospodarki chłodnie mają bardzo szerokie zastosowanie oraz ogromne znaczenie dla jakości przechowywanych produktów. Należy pamiętać, że wiele składników nie tylko spożywczych, ale również związanych z farmakologią czy medycyną potrzebuje odpowiednich warunków, zwłaszcza pod względem temperatury.

Aby je zapewnić należy stosować dobrze dobrane warunki przechowywania, aby nic nie utraciło swojej wartości, czy też nie wytworzyły się szkodliwe substancje. Mroźnie i chłodnie są najcześciej budowane z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, które są mocowane za pomocą śrub do konstrukcji stalowej .

Trwałość konstrukcji chłodni zależy na najniższym poziomie szczegółowości od jakości zastosowanej śruby do płyt chłodniczych, która może pracować w zakresie temperatur od +85 st C do – 40 st C. Jest bardzo ważne żeby śruba była wykonana z materiału tłumiącego przepływ ciepła pomiędzy otoczeniem ( często +20stC ) a komorą chłodni ( -30 st C).

Zaufanie budowniczych mają np. te pochodzące od firmy SWAL. Redukują mostek termiczny a co za tym idzie oszczędzają energię elektryczą potrzebną do schłodzenia towaru do zadanej temperatury. Są produkowane w kolorze ściany lub sufitu, jako jedyne łączniki nie szronią się i są gazoszczelne. Są wykonane z niezwykle wytrzymałego poliamidu.

Dzięki elementom takim jak śruby do płyt chłodniczych chłodnie i mroźnie składowe mogą sprawnie przechowywać produkty takie jak mięso czy owoce miekkie w temperaturach do -30st C. Dotyczy to obiektów o powierzchni kilka tysiecy metrów kwadratowych jak I sklepów czy restauracji wyposażonych w małe komory chłodnicze. W ten sposób zawsze można mieć pewność co do jakości oraz świeżości przechowywanych taką metodą produktów i wielu składników, wymagających specjalnych warunków

NEW!  LAX® - łącznik do budowy chłodni, gwarantujący redukcję mostka termicznego i pełną gazoszczelność.

Pokaz montażu LAXa - film


Biura projektowe

Dla biur projektowych organizujemy szkolenia i prezentacje. Nasz doradca techniczny ...

Pokaż więcej

Ekologia

SWAL do produkcji łączników LAX używa surowców w 100% podlegających ...

Pokaż więcej

Unia Europejska

Nazwa projektu: "Rozwój działalności poprzez wprowadzenie na rynek europejski innowacyjnego: ...

Pokaż więcej

Targi BUDMA 2008

Pokaż więcej